Plekkkatuse pinnakattedLehtteras on kaetud tsingikihi ja polümeerse pinnakattega või ainult tsingikihiga. Toormaterjali olulisim osa on terasleht oma mehaaniliste omadustega. Tsingikiht ja polümeerne pinnakate tõstavad korrosioonikindlust ning annavad esteetilise välimuse.

Pural

Pural on kõige täiuslikum pinnakate katuseprofiilidele – piisavalt paks, talub hästi UV-kiirgust ning keemiliselt agressiivseid aineid. Garantii 15 aastat.
Tsingikihi paksus 275g/m2 (u. 20 mikronit), pinnakatte paksus 50 mikronit, minimaalne töötlemistemperatuur -15 C, välimus sile ja poolläikiv.

Polüester (PE)

Polüester sobib hästi sisepindadele, aga ka välispindadele, millele ei esitata kõrgeid nõudeid. Garantii 10 aastat, tsingikihi paksus 275g/m2, pinnakatte paksus 27 mikronit, minimaalne töötlemistemperatuur 0 C, välimus sile ja läikiv.

Matt-polüester (PEMA)

Matt-polüester on hea valik katuseprofiilidele kui ka fassaadikatteplaatidele. garantii 10 aastat, tsingikihi paksus 275g/m2, pinnakatte paksus 27 mikronit, minimaalne töötlemistemperatuur +10 C, välimus sile ja matt.

Tsink

Tsingitud, ilma täiendava polümeerse pinnakattete materjal tasub valida, kui see on tehniliselt, esteetiliselt ja majanduslikult õigustatud, kasutatakse objektidel kus ei esitata suuri nõudmisi pinnakattele, näiteks tootmis- ja abihooned.